Pasowanie na Przedszkolaka

15 października w Przedszkolu w Zagórzu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z każdej z grup przedstawiły ciekawy program artystyczny. Nie zabrakło piosenek, tańców i wierszyków . Przedszkolaki uczestniczyły również w quizie wiedzy o jesieni.  Dzieci wykazały się wiedzą i zasłużyły na miano przedszkolaków . Na zakończenie Pani Dyrektor pasowała każdego przedszkolaka symboliczną kredką przyjmując go do społeczności przedszkolnej.

Zapraszamy do fotoreportażu.
Grupa Pszczółki produkuje sok


W miesiącu wrześniu Pszczółki pogłębiały wiedzę  o owocach i warzywach .
Dzieci dowiedziały się jak wiele witamin znajduje się w warzywach i owocach 
dlatego przygotowały sok z marchewki i jabłuszka. 
Każde dziecko czynnie uczestniczyło w produkcji soku. Najpierw przynosząc z domu potrzebne składniki a następnie myjąc owoce i warzywa  i wyciskając sok z sokowirówki. Sok wyszedł pyszny! 

Zajęcia o dzikich zwierzętach w grupie Pszczółek

25 października, dzieci z grupy Pszczółki bawiły się, a jednocześnie zdobywały wiedzę o dzikich zwierzętach. Zajęcia zostały przeprowadzone metodą projektu, która ma niezmiernie pozytywny, wszechstronny wpływ na rozwój dzieci. Z tej okazji Pszczółki tropiły dzikie zwierzęta, które zaszyły się w ich sali. Dowiedziały się nowych rzeczy o Afryce i Azji, ugruntowały wiedzę o dzikich zwierzętach zamieszkujących sawannę, a także Azję. Pszczółki wcielały się w rolę zwierząt: słoni, zebr, tygrysów…itd. Lokalizowały Afrykę i Azję na globusie. Odkrywały cechy charakterystyczne dla wspomnianych gatunków. Przypomniały sobie przy okazji ich nazwy w języku angielskim. Wzbudzające dużo emocji były zagadki słuchowe- odgłosy zwierząt, a także krótkie filmiki o nich. Następnie Pszczółki wykonały małpki z talerzyków. Zwieńczeniem zabawy były otrzymane na koniec naklejki oraz zestaw dzikich zwierząt do zabawy.


Halloween w grupie Pszczółek


W ramach zajęć kulturowych, poznawania zwyczajów i świąt amerykańskich, Pszczółki obchodziły Halloween. Dzieci wczuwały się w przebierańców odwiedzając inne grupy w przedszkolu i wymawiając słynne: Treak or treat” czyli „cukierek albo psikus”. Dość powiedzieć, że psikusów żadnych nie musiały robić. Oprócz tego poznały słownictwo związane z tym świętem, wykonały ozdoby oraz dobrze się bawiły w czasie zabaw pantomimicznych. Zajęcia były przeprowadzone metodą projektu, jakże cenną w rozwoju dziecka.

Zajęcia umuzykalniające w grupie ” Krasnoludków”

“Krasnoludki ” brały udział w zajęciach muzycznych. Maluszki grały na marakasach do wesołej melodii oraz tańczyły z chustami. Dzieciaki miały okazję rozwijać swoje umiejętności taneczne , ruchowe oraz kształtować poczucie rytmu i słuch muzyczny.

Dzień jeża w grupie Krasnoludków

13 listopada maluszki świętowały dzień jeża. Dzieci uczciły ten dzień śpiewając piosenkę” Jeżyk jak kuleczka” na podstawie ilustracji do piosenki, zgadywały zagadki o jeżu, słuchały ciekawostek na temat tych zwierzątek a potem razem z nauczycielem uzupełniamy mapę myśli. Liczyły jeżyki i karmiły je zgodnie z liczbą wpisaną na brzuszku jeża. Krasnoludki układały również puzzle z jeżykami według wzoru . Poznały wygląd jeża i próbowały opisać jak wygląda. Tańczyły do piosenki ” Idzie, idzie jeż” oraz kolorowały sweterek dla jeżyka. Wykonały pracę plastyczną -jeżyka z wykorzystaniem gąbek i prawdziwych liści. Przytulały się do jeżyków pluszaków i zamieniały się w jeżyka pozując do zdjęć . To był dzień pełen wrażeń !

Koncert kapeli góralskiej ze Szczyrku


Górale przyjechali ze Szczyrku i zaprezentowali strój góralski, instrumenty oraz uczyli podstawowych słów po góralsku .

Dzień Postaci Bajkowych w grupie Kubusie

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych w grupie Kubusie zorganizowany został bal postaci bajkowych.Gospodarzem balu była Baba Jaga z bajki Jaś i Małgosia, która oprócz pyszności wprost ze swojej chatki przygotowała dzieciom szereg zabaw i konkursów.Postacie z bajek zaprezentowały się podczas pokazu mody.Dzieci oddzielały fasole od ciecierzycy niczym Kopciuszek,rozpoznawały tytuły bajek po wysłuchanym fragmencie. Przedszkolaki bawiły się świetnie a Baba Jaga im już nie straszna…

Zabawy sensoryczne w grupie Krasnoludków

15 listopada w grupie Krasnoludków odbył się dzień zabaw sensorycznych. Dzieci ćwiczyły układ przedsionkowy odpowiedzialny za zmysł równowagi, dotykowy – poznając różne faktury za pomocą dotyku oraz układ proprioceptywny – informujący nas z jaką siłą i w jaki sposób pracują nasze mięśnie. Zabawy zaproponowane przez nauczyciela bardzo spodobały się dzieciom i chętnie brały w nich udział . Krasnoludki chodziły i skakały po ścieżce sensorycznej z różnymi fakturami poznając reakcje swojego ciała . Następnie bawiły się piaskiem kinetycznym, piankoliną i cieczą nienewtonowską oraz szukały ukrytych skarbów w miskach z fasolą. Zabawy te ćwiczą motorykę małą usprawniając dłonie do dalszych prac manualnych. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej z użyciem farb i folii bąbelkowej. Powstały wspaniałe prace.

Bawiliśmy się świetnie!

Mali patrioci

Listopad to miesiąc zadumy, ale i okazji do budowania tożsamości narodowej. Z tego powodu małe Pszczółki są bogatsze o nową wiedzę. Znają polskie symbole narodowe: flagę, godło oraz hymn, który został uroczyście odśpiewany. Znalazły Polskę na mapie, na niej lokalizowały Warszawę. Swoją znajomość pogłębiły wspólnie układając puzzle z regionami Polski. Dzieci miały również okazję popisać się znajomością liter, z których,wspólnymi siłami, udawało się układać konkretne słowa. Orzeł jako nasze godło został, z kolei odtworzony poprzez pracę origami. To był udany dzień w przedszkolu.


Dzień Pluszowego Misia w grupie Krasnoludków

25 listopada grupa Krasnoludków świętowała Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu maluszki brały udział zarówno w zabawach dydaktycznych, jak również ruchowych. Dzień rozpoczęli od poznania trzech misiów, a następnie wskazania różnicy między nimi. Zgodnie stwierdzili, iż misie różnią się wielkością, a następnie ustawili je od najmniejszego do największego, dopasowując przy tym odpowiednie sylwety misiów różnych wielkości. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie tanecznej „tańczę tak jak miś”, naśladując ruchy misia, którym manipulował nauczyciel. Z racji tego, iż obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, dzieci obdarowały wcześniej ustawione misie prezentami w zależności od wielkości – największy miś otrzymał prezent duży, z kolei najmniejszy miś – prezent mały. Krasnoludki chętnie brały udział w zabawie rozwijającej umiejętność trafiania do celu oraz koordynację wzrokowo-ruchową, która polegała na turlaniu piłeczki prosto do buzi tekturowego misia. Na koniec wszyscy wykonali piękne prace plastyczne, przedstawiające misie.

Wycieczka do sali zabaw ” Nibylandia ” w Katowicach

19 listopada dzieci ze wszystkich grup wybrały się na wycieczkę do sali zabaw “Nibylandia” w Katowicach. Cała przestrzeń jest utrzymana w bajkowym klimacie Piotrusia Pana, bo to właśnie bajkowa Nibylandia stała się inspiracją dla twórców Krainy Dziecięcej Rozrywki.
Dzieci znalazły tam zarówno Las Elfów oraz Statek Piratów Kapitana Hooka, jak i inne bajkowe klimaty. W tej bajkowej krainie dzieci szalały na wielopoziomowej konstrukcji (do 6 poziomów wzwyż), pokonywały tor przeszkód w tunelach, a także wyskakały się na dmuchanym statku. Każde dziecko bawiło się doskonale , ponieważ sale przystosowane są do różnych grup wiekowych i każdy znalazł coś dla siebie. Jedna z nich jest dla dzieci starszych a druga dla mniejszych. Atrakcji było mnóstwo! Wszyscy bawili się świetnie ! Zapraszamy do fotoreportażu.


Urodziny Pluszowego Misia w przedszkolu w Zagórzu.

Dzieci ze wszystkich grup świętowały urodziny swoich ulubionych misiów. Ustalili jakie są niezbędne elementy takiego przyjęcia. Przygotowali i udekorowali stół z odpowiednim nakryciem. Był to moment utrwalenia poszczególnych słów w języku angielskim, zwłaszcza jedzenia. Następnie odśpiewano „happy birthday”. Dzieci nauczyły się również znanej angielskiej piosenki o misiu. Zwieńczeniem przyjęcia była szalona zabawa z pluszakami z wykorzystaniem kolorowej chusty. Czekamy na kolejne urodziny i dobrą zabawę!Zajęcia ruchowe według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

W dniu 02.12.2019 r. w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia ruchowe metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Uczestnikami spotkania byli rodzice i dzieci. Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem, jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka. Metoda ta ma za zadanie rozwijać przez aktywność ruchową : -świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego – świadomość ciała w przestrzeni i działania w niej -dzielenie przestrzenni z innymi ludźmi i nawiązywanie z nimi bliskiego serdecznego kontaktu. Kluczowe cele metody oraz odbiorcy: -rozwija sferę emocjonalną i społeczną, u dzieci zdrowych, z problemami emocjonalnymi, stwarzając poczucie bezpieczeństwa, odprężenia i wzajemnego zaufania; – stymuluje ogólny rozwój psychoruchowy dzieci ; – wspomaga proces integracji dziecka w grupie, wpływa na kształtowanie prawidłowych relacji społecznych i rówieśniczych u dzieci – stwarza dziecku okazję do poznania własnego ciała i posługiwania się nim w świadomy sposób ; – zajęcia ruchowe usprawniają w dużej mierze motorykę dużą i sprawność ruchową dziecka ; – kształtują świadomość ciała, świadomość przestrzeni oraz orientację kierunkową.

ZAPROSZENIE

W tym roku w grudniu po raz pierwszy w naszym przedszkolu pragniemy zorganizować wystawę prac dzieci w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą i zarazem zapraszamy do wykonania pracy plastycznej. Tematem przewodnim są ozdoby bożonarodzeniowe. Zadaniem dzieci i Rodziców jest wspólne wykonanie ozdoby na święta Bożego Narodzenia.

Wizyta Świętego Mikołaja w grupie Krasnoludków

6 grudnia to szczególny dzień dla wszystkich dzieci. Wtedy z wizytą przychodzi długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Ten szczególny gość zawitał także do naszej grupy i wręczył dzieciom prezenty. Krasnoludki były bardzo szczęśliwe.
Święty Mikołaju zapraszamy za rok! 

Jasełka u Pszczółek

W przedświąteczny piątek dzieci z grupy Pszczółki zaprezentowały przed swoimi rodzicami „Jasełka”, które wprowadziły wszystkich widzów w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci po raz pierwszy odegrały tego typu przedstawienie; należy przyznać, iż jako mali aktorzy spisali się na medal. Długie i gromkie brawa były doskonałym wyrazem uznania dla wysiłku, jaki dzieci włożyły w przygotowania do swoich ról. Po przedstawieniu zasłużyli na słodki poczęstunek, który był zwieńczeniem tego ekscytującego dnia. Wesołych Świąt!

PODZIĘKOWANIE


Serdecznie dziękujemy Dzieciom oraz ich Rodzicom, którzy wykonali przepiękne prace na wystawę ozdób bożonarodzeniowych. Bardzo się cieszymy, że Państwo tak licznie wzięliście  udział w organizacji wystawy, bo to przecież dzięki Waszym pomysłom i chęciom możemy stworzyć tak piękne dzieło, które cudnie ozdabia nasze przedszkole.


Warsztaty świąteczne z rodzicami w grupie Krasnoludków

18 grudnia w grupie Krasnoludków odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Tematem zajęć była choinka. Dzieci zaśpiewały pastorałkę ” Choinko piękna jak las.. ” , grały na instrumentach , zatańczyły taniec śnieżynek , zgadywały zagadki dotyczące zwyczajów bożonarodzeniowych i przyklejały ozdoby na choince filcowej , ćwiczyły analizę i syntezę wzrokową tworząc dwie takie same choinki oraz wspólnie z rodzicami ubierały świąteczne drzewko . Podsumowaniem zajęć było ozdabianie przygotowanych przez dzieci pierniczków. W tle słychać było kolędy tworząc przy tym świąteczny klimat. Wesołych Świąt !


Wręczenie nagród za udział w grupowym konkursie na najpiękniejszą ozdobę na choinkę w grupie Krasnoludków


Gratulujemy i dziękujemy dzieciom i rodzicom , którzy wspólnie wykonali przepiękne ozdoby świąteczne. Ozdoby zostały powieszone na naszej grupowej choince w sali Krasnoludków .

Wycieczka do Klockolandu w Krakowie

Dzieci z Przedszkola w Zagórzu wybrały się na wycieczkę do Krakowa do Klockolandu. Tematem przewodnim były oczywiście klocki! Dzieci w sposób kreatywny tworzyły różne budowle i konstrukcje o tematyce świątecznej. Bawiły się ruchomymi zabawkami z klocków, które cieszyły się sporą popularnością wśród nich. Każde dziecko otrzymało dyplom od elfa, który wydawał je tylko grzecznym dzieciom. Wrażeń również dostarczył spacer ulicami Krakowa oraz obserwacja ruchu dużego miasta. Wszyscy bezpiecznie wrócili do przedszkola po dniu pełnym wrażeń.

WARSZTATY LOGOPEDYCZNE


W listopadzie w naszym przedszkolu odbyły się ” Warsztaty logopedyczne” . Warsztaty prowadziła logopeda Otylia Celarek . W spotkaniu uczestniczył rodzic z dzieckiem. Na początku logopeda zapoznała rodziców z etapami rozwoju mowy oraz wadami wymowy. Następnie przedstawiła proste zabawy usprawniające narządy artykulacyjne , zabawy oddechowe , słuchowe, rytmiczne . Pod kierunkiem logopedy rodzice z dziećmi wykonywali wszystkie ćwiczenia.


SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W GRUPIE STARSZAKÓW

12 grudnia w grupie ” Smerfy” odbyło się spotkanie świąteczne z udziałem rodziców. Dzieci przedstawiały ” Jasełka” . Dziewczynki w roli “gwiazdek” zatańczyły piękny układ taneczny. Każde dziecko wręczyło rodzicom świąteczny prezent. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy i złożyli sobie życzenia.

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

W piątek 17 stycznia w grupie Kubusie odbyły się obchody związane z Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka, który obchodzimy 18 stycznia. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na żółto-czerwono,by wyglądać podobnie jak ich przyjaciel ze Stumilowego Lasu. Nie zabrakło w tym dniu zabaw i atrakcji. Przedszkolaki układały puzzle, kolorował obrazek bohatera, rozwiązywały zagadki. Wszystkie dzieci miały także okazje przynieść z domu zabawki i przedmioty z misiem w roli głównej. Na koniec obchodów wszystkie „Kubusie” dostały pamiątkowe medale na znak przyjaźni z Kubusiem Puchatkiem. Zabawa była świetna i wszyscy tylko się utwierdzili w przekonaniu, że kochają misia o bardzo małym rozumku, ale o bardzo wielkim sercu.

Zajęcia Metodą Weronki Sherborne

Dnia 28.01.2020 r. w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia Metodą Weroniki Sherborne. Dzięki tym ćwiczeniom dzieci odkrywały własne możliwości, uczyły się współdziałania w grupie. Na zajęciach wykorzystano ruch, dotyk. Dzieci rozwijały swoją sprawność fizyczną,budowały więź emocjonalną , kompetencję społeczną oraz rozszerzały świadomość samego siebie i pogłębiały kontakt z innymi dziećmi. Stosując metodę Weroniki Sherborne dostarczamy dzieciom wiele pozytywnych przeżyć. Pszczółki po zajęciach były odprężone i radosne.

Dzień Babci i Dziadka w Krasnoludkach

12 lutego był szczególnym dniem dla maluszków , ponieważ w tym dniu w odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Krasnoludki zaprezentowały ciekawy program artystyczny . Goście wysłuchali licznych wierszy i piosenek a przedszkolaki wspaniałym występem pokazały jak bardzo kochają babcie i dziadków. Na koniec spotkania dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty. Był to dzień pełen wzruszeń i serdecznych słów. Kochanym babciom i dziadziusiom życzymy dużo zdrówka , pogody ducha i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Konkurs kolęd i pastorałek

Dziewczynki z grupy ” Smerfy” pod kierownictwem pani Otylii Celarek wzięły udział w konkursie kolęd i pastorałek. W kategorii soliści Ania K. zajęła I miejsce a Maja B. III miejsce . W kategorii zespoły nasze ” Gwiazdki” zajęły I miejsce. Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Smerfy

22. 01. 2020 r. w grupie Smerfy odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na występie dzieci przedstawiały Jasełka. W drugiej części przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Niespodzianką dla gości były tańce przygotowane przez Smerfiki . Dziewczynki zatańczyły ze wstążkami a chłopcy przygotowali układ taneczny z kapeluszami.

Walentynki w grupie Krasnoludków

Krasnoludki świętowały Walentynki szukając serduszek w tym samym kolorze tworząc przy tym zadaniu pary, podrzucały serduszka na chuście animacyjnej , bawiły się w walentynkowe memory, tańczyły na gazetach w kształcie serca oraz tworzyły wspólnie drzewo przyjaźni. Jaś przygotował dla wszystkich dziewczynek wspaniałe kartki- walentynki .To był dzień pełen wrażeń!

Projekt – Walentynki w grupie Pszczółek

14 lutego walentynkowe święto zapisuje się już na stałe w kalendarzu przedszkolaków. Pszczółki z przedszkola w Zagórzu podeszły do zabawy z wyprzedzeniem. Przygotowały pudło na pocztę walentynkową mając przy malowaniu rączkami dużo śmiechu. W ciągu tygodnia poprzedzającego święto przygotowywały wraz z pomocą rodziców laurki- walentynki. Oprócz tego uczyły się rysować i wycinać serca, aby własnoręcznie ozdobić salę. W ostatnim dniu wszyscy wystrojeni na czerwono i z doskonałymi humorami rozpoczęliśmy zabawę. Walentynki zostały dostarczone do odpowiednich odbiorców, był to moment bardzo miły zarówno dla obdarowanych, jak i tych, którzy postarali się o wykonanie kartek. Dzieci zrobiły walentynkowego pieska a na koniec był balonowy bal i wspólne tańce, które jednocześnie przypomniały nam jak wspaniale można bawić się w karnawale. Za rok znów nie omieszkamy takich szaleństw! Projekt „Walentynki” wykonany na „6”!

Dzień kota w grupie Krasnoludków


W dniu 17.02.2020 r. grupa Krasnoludków obchodziła Światowy Dzień Kota. Dzień rozpoczęliśmy od przedstawienia przyniesionych przez siebie maskotek – kotków, po czym z ich wykorzystaniem utrwaliliśmy sobie takie pojęcia jak “przed” “za” “obok” “pod” oraz “nad” w zabawie pt. “kotek siedzi…” – zadaniem dzieci było ustawienie kotka w miejscu wyznaczonym przez Nauczycielkę. Następnie, przyszedł czas na kolejne wyzwanie.. Krasnoludki miały za zadanie odnaleźć w sali pochowane zdjęcia kotów, ćwicząc przy tym swoją spostrzegawczość. Poszło im naprawdę szybko! Wykorzystując znalezione zdjęcia mogliśmy poznać różne rasy kotów, opisując ich główne cechy wyglądu, a następnie porozmawialiśmy na temat właściwego zachowania wobec zwierząt i opieki nad nimi. Na chwilę sami zamieniliśmy się w kotki. Dzieci-kotki chodziły na czworaka, skradaly się pocichutku, polując na myszy, piły mleczko z miseczki, spały zwinięte w kłebuszek, a na koniec przeciągały się, robiąc tzw. “koci grzbiet”. Na koniec Krasnoludki wykonały piękne prace plastyczne. To był naprawdę udany dzień!

Eksperymenty w grupie Krasnali

Mali badacze brali udział w doświadczeniach i eksperymentach sprawdzając co się stanie gdy wlejemy do mleka barwiki i dodamy do nich płyn do naczyń, obserwowały wybuch wulkanu , sprawdzały razem z nauczycielem co wydarzy się gdy do wody dodamy piankę do golenia i kolorowe barwniki , robiły doświadczenie dodając do oleju , wodę z barwikami i tabletkę musującą oraz liście kapusty pekińskiej zamoczyły w wodzie z dodatkiem barwników obserwując jak kapusta zmienia swój kolor . To był bardzo ekscytujący dzień !

Mimo ponurej pogody w Smerfach zawsze jest wesoło 😉

Dzień dinozaura w grupie Krasnoludków

Krasnoludki w czwartek 27 lutego świętowały dzień dinozaura. Oglądały ilustracje dinozaurów i próbowały razem z nauczycielem nazwać swoje dinozaury , które przyniosły ze sobą z domu. Słuchały i oglądały historyjkę obrazkową zaprezentowaną przez nauczyciela. Liczyły figurki dinozaurów i klasyfikowały je według kolorów. Tworzyły skamieliny z wykorzystaniem figurek dinozaurów. Krasnale wykonały również prace plastyczną z cieniami dinozaurów. Bawiły się w teatrzyk karmiąc dinozaury. Dzieci kolorowały sylwety dinozaurów oraz bawiły się w zabawę tematyczną świat dinozaurów.
Brały udział w zabawie w wykopaliska szukając dinozaurów zakopanych w piasku kinetycznym.  Uczestniczyły w zabawie ruchowej śladami dinozaurów. Maluszkom bardzo podobały się zajęcia i czynnie brały w nich udział. To był udany dzień!

Dzień niedźwiedzia polarnego w grupie Krasnoludków

W piątek 28 lutego w grupie Krasnali świętowaliśmy dzień niedźwiedzia polarnego. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek na temat tego zwierzęcia , układały puzzle z niedźwiadkami, rozpoznawały niedźwiedzia na obrazkach oraz opowiadały co robi niedźwiadek na obrazkach. Na koniec wykonały prace plastyczną – niedźwiedzia polarnego. Podczas świętowania towarzyszył nam doskonały humor!

Dzień Cyfry w grupie Pszczółek

Ostatni piątek był u Pszczółek bardzo „matematyczny”, a to za sprawą „Dnia cyfry”. Z tej okazji dzieci bawiły się materiałem dydaktycznym przygotowanym specjalnie dla nich. Pszczółki przedstawiały cyfry różnymi sposobami, np. pisząc je sobie po plecach, ale przede wszystkim używając konkretów, np. spinaczy, patyczków, klocków. Następnie próbowały układać działania matematyczne wykorzystując te konkrety. Utrwalały znaki graficzne cyfr, lecz najważniejsza jednak pozostała manipulacja pomocami, gdyż konkret jeszcze długo będzie dziecku w jego rozwoju najbliższy nim zacznie operować symboliką. Najwięcej emocji wzbudziła zabawa w soli. Dzieci miały okazję wówczas poćwiczyć rozwój motoryki małej. Tak więc przyjemne zostało połączone z pożytecznym.

Małe kobietki świętują

Chłopcy z grupy Krasnoludki wręczyli małym kobietkom z okazji ich święta kwiatuszka i spinki do włosów. Dziewczynki bardzo ucieszyły się z prezentu. Zapraszamy do fotoreportażu.

Dzień 7. Skok w dal z miejsca ??Trener Personalny Michał ChalabalaRimini Siłownia Fitness Długołęka

Opublikowany przez Zdrowe Sprawne Dzieci Niedziela, 22 marca 2020

Dzień 7. Trening z tatą ???- czworakowanie po tacie- czworakowanie pod tatą- przejście po tacieTrener Personalny Michał ChalabalaRimini Siłownia Fitness Długołęka

Opublikowany przez Zdrowe Sprawne Dzieci Niedziela, 22 marca 2020

Dzień 4. Na materacu (z łóżka można wyjąć ?)- skoki zajęcze- naleśnik (spróbujcie proste ręce i nogi utrzymywać w górze)- przewrót w przód z przysiadu- przewrót w przód ze staniaTrener Personalny Michał ChalabalaRimini Siłownia Fitness Długołęka

Opublikowany przez Zdrowe Sprawne Dzieci Środa, 18 marca 2020

Dzień 5. Ćwiczenia z piłką w parze ???- podania sprzed klatki piersiowej- podania zza głowy- podania dołem- podania jednorącz- podania tyłem znad głowy- podania tyłem między nogamiTrener Personalny Michał ChalabalaRimini Siłownia Fitness Długołęka

Opublikowany przez Zdrowe Sprawne Dzieci Czwartek, 19 marca 2020
Dzień 2. Zestaw ćwiczeń 2.

Dzień 2. Zestaw ćwiczeń 2.1. czworakowanie2. marsz wykrokami3. przejście w przysiadzieTrener Personalny Michał ChalabalaRimini Siłownia Fitness Długołęka#siedźwdomu

Opublikowany przez Zdrowe Sprawne Dzieci Poniedziałek, 16 marca 2020
Koncentracja, aktywizacja prawej i lewej półkuli, motoryka Mała

Witamy się z Wami w środowy poranek z nowym zestawem ćwiczeń ???✔️poprawiającym koncentrację ?✔️uruchamiające pracę prawej i lewej półkuli? ✔️usprawnianie motoryki małej ✍️Co nam potrzeba?Zakrętki od butelek, flamastry, kartki i wasza wyobraźnia :)Tosia zaczynała rysować po śladzie paluszkami dopiero później zakrętka :)Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia! ??‍♀️#zostańwdomu #zostajewdomu

Opublikowany przez Domowy Plac Zabaw Środa, 25 marca 2020
Wiosenne kwiaty

"Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty! " ?????A skoro wiosna to i wiosenne inspiracje kwiatowe.Od rana w ruch poszły farby, pędzle i nie tylko, a oto efekty nasze pracy :)#zostańwdomu #stayhome

Opublikowany przez Domowy Plac Zabaw Wtorek, 24 marca 2020

Ale nie zwalniamy tempa in a dziś przygotowałyśmy domowy tor przeszkód :)Potrzebne materiały:✔️Taśma klejąca✔️ Wszystko co mamy w domu poduszki, stoliki ?✔️Dobry humor! ??Antosia bez końca korzystała z naszego domowego toru przeszkód, zachęcamy do wykonania takiego toru w waszych domach!?‍♀️?‍♀️?‍♀️#zostańwdomu #stayhomeTheDadLab GroupZdrowe Sprawne Dzieci

Opublikowany przez Domowy Plac Zabaw Poniedziałek, 23 marca 2020
Wędrująca woda

Dzień dobry!Dzień zaczynamy od eksperymentu "Wędrująca woda".Jest do eksperyment, który wamaga od dzieci nieco cierpliwosci. ??Tosia była bardzo zadowolona z efektów końcowych i nawet nie pozwoliła wylać naszych wyników, także stoją po dziś dzień w szklaneczkach.✔️Do zabawy potrzebujemy 6 szkalnek, do co drugiej wlewamy wodę zabarwiamy r spożywczym, albo zwykłymi farbkami tak jak my to zrobilysmy.✔️Do przygotowanych szklanek wkładamy złożone w paski papierowe ręczniki i czekamy na efekty

Opublikowany przez Domowy Plac Zabaw Poniedziałek, 23 marca 2020

To ruszamy. Spinacze w roli głównej ??

Opublikowany przez Ośrodek Terapeutyczny "Krasnal" Poniedziałek, 23 marca 2020


LINKI DO WIOSENNYCH KART PRACY , PRAC PLASTYCZNYCH I KOLOROWANEK

https://drive.google.com/file/d/1TZpTl_ipJW_na3RCAU-FXm6Jk18MRMZM/view

https://eprzedszkolaki.pl/okolicznosciowo/pierwszy-dzien-wiosny?fbclid=IwAR1IZHPRJaYsdVfUSJ2rbPuBMFbX0VIWSGkgzDtY4F3FFuAxwWy5LH8DkY4

https://pl.pinterest.com/pin/814729388812827962/

https://miastodzieci.pl/kolorowanki/k/wiosna/

http://przedszkolnepomysly.pl/2020/03/24/domowe-eksperymenty-

przedszkolaka/

http://przedszkolnepomysly.pl/2020/03/04/wiosna-plansze-do-zajec/

https://mojedziecikreatywnie.pl/2015/04/eksperyment-chemiczne-jojo/?fbclid=IwAR3iku0YRIRZKOAL66VfkpIO-juJx0ctA1bhr–GRERJ4FYdDEJQ0P-djDI

https://www.muzykacik.pl/?fbclid=IwAR3VbbsAsqWlfHc5XVEgpYNueGd8BhY3LnaVsxiTSX8Z-iqjjx63IPDDxIc

Język angielski dla każdej grupy – rozkład materiału

https://www.youtube.com/watch?v=3oE8dF4HPAE

Język angielski

Język angielski 14-17 kwiecień

Temat tygodnia: Praca rolnika

Drodzy Rodzice i Kochane Przedszkolaki

Prosimy Was, abyście włączyli się do akcji „Podziękowania od przedszkolaków dla służby zdrowia w okresie pandemii koronawirusa”. Prosimy abyście do poniedziałku tj. 27.04. nadesłali do swoich wychowawców poprzez maile grupowe, wiadomości sms, mms prace plastyczne, rysunki, które wykonacie jako podziękowanie dla lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek za ich pracę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Może ktoś z Was napisze wraz z Rodzicami rymowankę, piosenkę lub ułoży wierszyk i nagra nam krótki filmik. My to wszystko zbierzemy w jedną całość i wykonamy piękną prezentację multimedialną, którą zamieścimy na stronie internetowej przedszkola. Za udział w akcji każdy przedszkolak zostanie nagrodzony. Kochani włączmy się i pokażmy, że solidaryzujemy się z osobami pracującymi w  służbie zdrowia.

Język angielski


Drodzy rodzice

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini zaprasza dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Chrzanowskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym DLA MOJEJ MAMY, który organizowany jest online. Termin nadsyłania prac upływa 15 maja 2020 roku. Prace prosimy przesyłać na adres e-mailowy: mdktrzebinia@o2.pl z dopiskiem Kartka dla Mamy.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.pmdk-trzebinia.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie!!!KOLOROWANKI

https://www.google.com/search?source=univ&tbm=isch&q=kolorowanka+Smok+wawelski&sa=X&ved=2ahUKEwiWlsXQooTpAhVAwMQBHcQnDDYQsAR6BAgJEAE&biw=1600&bih=757

KARTY PRACY

Podziękowanie dla służby zdrowia od naszych kochanych przedszkolaków

Przedszkolaki z Zagòrza dziękują Pracownikom służby zdrowia?

Opublikowany przez Otylię Celarek Wtorek, 28 kwietnia 2020

Grupa Pszczółki świętuje Dzień Ziemi

Nadesłane przez Panią Agnieszkę Warszawską

Opublikowany przez Natalię Gajdą Piątek, 1 maja 2020

Język angielski

Dzień strażaka

Linki do realizacji tematu :

https://eduzabawy.com/materialy-tematyczne-do-druku/dzien-strazaka/

Dzień Strażaka ????????www.pinterest.com

Opublikowany przez Plastyka i Technika Niedziela, 3 maja 2020

Informacje o wirusie do przekazania dzieciom

Język angielski

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA Z MAGDĄ-ŚMIECHY 🙂

Dzień dobry we wtorek! :)A jak wtorek to GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA Z MAGDĄ. Dzisiaj zapraszam na śmiechowy filmik i to dosłownie śmiechowy 🙂 Przekonajcie się i róbcie tak jak ja??????????Dobrej zabawy ???? niech pozytywna energia będzie z Wami.Jak Wam smutno, jak Wam źle włączcie filmik i już humor się poprawi 🙂 Poza tym to doskonałe ćwiczenie na podniebienie miękkie :)Będzie mi szalenie miło jak polubicie, skomentujecie czy się podobało i udostępnicie ♥️♥️♥️♥️Miłego dnia Kochani! ?????#zostańwdomu#kulturaonline#wspieramkulturę#pogodniTVN#PnŚ#aktorzydzieciom#artyścidzieciom#logopedianawesoło#logartmagdalenadaszkiewicz

Opublikowany przez Log-Art Magdalena Daszkiewicz Wtorek, 28 kwietnia 2020
Gra logopedyczna – ćwiczenie buzi i języka

Ćwiczenia oddechowe

ACTIVIDAD SOPLO

Divertida actividad para favorecer el soplo ??? Más actividades educativas ➡️ http://bit.ly/31hVxh0? Créditos en imágenes

Opublikowany przez Mi Granjita – Maestras Jardineras, Inicial y Preescolar Środa, 11 marca 2020

Mieszkańcy łąki – zagadki, piosenka, karty pracy

https://eduzabawy.com/karty_pracy/wypelnij-kolorem/wiosna/?fbclid=IwAR3FU5FkSdzaNq293E99rb9zJSYh_dnxk2obzaXGaMIGwcIB7IuCoS5TeJ0

Język angielski

Język angielski

25- 31 maja

Muzyka jest wszędzie

Poznajemy instrumenty

Zabawy rytmiczne

Karty pracy

Propozycje prac plastycznych

Moja rodzina

Piosenki dla mamy z okazji jej święta

Karty pracy, puzzle, kolorowanki

Joga dla mamy i córki

Prezenty dla rodziców

Język angielski

Dzieci świata

Karty pracy

Język angielski

-Ocean pastelami rozcierany- praca plastyczna

-Śpiewające Brzdące – Przegoń wirusa – Piosenki dla dzieci

-Ćwiczenia gimnastyczne z dzieckiem w domu

Język angielski

Język angielski

DZIEŃ TATY

WAKACJE

-Wakacje- kolorowanka/ do wyboru w linku:

https://www.google.com/search?source=univ&tbm=isch&q=wakacje+kolorowanka&sa=X&ved=2ahUKEwiQ06Th-4_qAhWjmIsKHTzuDyEQsAR6BAgKEAE&biw=1600&bih=757#imgrc=baqo

Kreatywne zabawy muzyczno- ruchowe dla rodziców i dzieci:

Bezpieczeństwo nad wodą- film edukacyjny dla dzieci:

Bezpieczeństwo w górach- film edukacyjny dla dzieci:

Stokrotka- piosenka

25 listopada grupa Krasnoludków świętowała Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu maluszki brały udział zarówno w zabawach dydaktycznych, jak również ruchowych. Dzień rozpoczęli od poznania trzech misiów, a następnie wskazania różnicy między nimi. Zgodnie stwierdzili, iż misie różnią się wielkością, a następnie ustawili je od najmniejszego do największego, dopasowując przy tym odpowiednie sylwety misiów różnych wielkości. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie tanecznej „tańczę tak jak miś”, naśladując ruchy misia, którym manipulował nauczyciel. Z racji tego, iż obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, dzieci obdarowały wcześniej ustawione misie prezentami w zależności od wielkości – największy miś otrzymał prezent duży, z kolei najmniejszy miś – prezent mały. Krasnoludki chętnie brały udział w zabawie rozwijającej umiejetność trafiania do celu oraz koordynację wzrokowo-ruchową, która polegała na turlaniu piłeczki prosto do buzi tekturowego misia. Na koniec wszyscy wykonali piękne prace plastyczne, przedstawiające misie.

Zajęcia z programu,, Bawimy się, eksperymentujemy, myślimy”w grupie Kubusiów.

Te proste eksperymenty z wodą miały rozbudzić u dzieci ciekawość otaczającym światem przyrody oraz nauczyć wyciągać trafne wnioski że swoich spostrzeżeń.

Zmiana wielkości czcionki
Wysoki kontrast